הקופסאות שבהן משתמשים על מנת לאחסן תכולת דירה קובעות מה יהיה המצב שלה בתום תקופת האחסון. במילים אחרות, אם רוצים לשמור על תכולת הדירה ועל הציוד האישי – צריך לבחור קופסאות בהתאמה אישית . מצד שני, לא תמיד ברור איזה קופסאות קרטון לאחסון ימלאו את התפקיד שלהן בצורה הטובה ביותר או מה בכלל ההבדל בין הסוגים השונים.


פתרונות אחסון תכולת דירה


קודם כל, צריך להתאים את סוג הקופסאות לתקופת האחסון. בשביל לדעת באיזה קופסאות עדיף להשתמש כדי לאחסן תכולת דירה, צריך להחליט לכמה זמן מאחסנים את הציוד ואיפה נמצאים בזמן הזה. לאחר מכן, ניתן להתאים את הקופסאות לדרישות של הלקוח ולמסגרת התקציב שעומדת לרשותו.


איזה מחסן לתכולת דירה לבחור?


הנה למשל כמה נסיבות שכיחות שבהן אנשים פרטיים בוחרים להשתמש באפשרות של מחסן לאחסון תכולת דירה:

א. אין מספיק מקום בדירה הקיימת
– מחסן חיצוני יכול להיות פתרון נהדר לכל מצב שבו אין מספיק מקום בדירה הקיימת. במקרים אלו, מה שעושים זה להשתמש בקופסאות פלסטיק שקופות לאחסון שאותן קל לפתוח ולסגור. זה אומר שעדיף לוותר על קופסאות אחסון מעץ ואריזות נייר – אלא להעדיף קופסאות אחסון מפלסטיק,  מתכת ואלומיניום.

ב. מעבר דירה
- אחסון תכולה בעת מעבר דירה רלוונטי אם יש תקופה ארוכה יחסית בין מועד הפינוי לבין מועד הכניסה. זה קורה לעיתים קרובות כאשר ממתינים לאישור אכלוס מקבלן בדירה חדשה, או כאשר מסיבה כזו או אחרת מתעכבים עם כניסה לדירה שכורה. בכל מקרה, הקופסאות עבור התכולה צריכות להתאים לתקופה קצרה יחסית ולכן כאן דווקא מומלץ להשתמש בפתרונות נייר וקופסאות אריזה מקרטון רגילות.

ג. רילוקיישן לחו"ל
– יותר ויותר אנשים בוחרים לעבור לחו"ל על מנת לפתח את הקריירה המקצועית או האקדמית שלהם. הבעיה היא שבמקרים כאלה אי אפשר לעבור עם כל הציוד האישי, לכן צריך להעביר אותו למחסן ייעודי. בפועל, מה שעושים זה לארוז את הציוד אבל גם לעטוף אותו מפני בלאי ושחיקה – כמו למשל באמצעות ניילון נצמד, נייר עיתון, פצפצים וכן הלאה.


איפה אפשר לקנות קופסאות ?


רוב החברות שמציעות את השירות של אחסון תכולת דירה מאפשרות לרכוש דרכן גם קופסאות. בהקשר זה, חשוב לזכור שמדובר בחלק מהמקרים באותן חברות שמספקות שירותי לוגיסטיקה אחרים: החל מהובלות, דרך אריזה ועד שירותי אחסון.


כמה עולות הקופסאות?


מומלץ מאוד להשקיע בקופסאות שבהן משתמשים על מנת לאחסן תכולת דירה. בטווח הקצר זה אולי נראה כמו הוצאה מיותרת, אבל יש לזה השפעה קריטית על איכות האחסון ועל מצב התכולה בתום התקופה – כשמפנים את הבית, כשעוברים דירה או כשחוזרים מחו"ל.